NO. 43

HOUSE OF MATERIALS

השתלמות מקצועית מקיפה לבעלי מקצוע – הקורס המלא

קורס החומרים הקרוב יתחיל בתאריך 04.01.2023
ימי רביעי - 9:30 -14:30

*מספר המקומות מוגבל

למעצבי פנים, אדריכלים, הנדסאי אדריכלות – נשים וגברים

900

משתתפות ומשתתפים עברו את הקורס

43

קורסים מקצועיים עד היום

כל הידע והניסיון שלי נארז לתוך קורס החומרים המקיף והמלא

 • נעים מאוד, שמי שרון אלה, בעלת וותק של למעלה מ 25 שנים בתחום, הן כמעצבת פנים שליוותה לקוחות רבים בתהליכי תכנון ועיצוב, הן כמרצה שנים רבות , באקדמיה – HIT ובמכללות לעיצוב שונות.
  המומחיות שלי היא  בתחום החומרים בעיצוב פנים ואדריכלות.
 • קורס החומרים הוא פיתוח בלעדי וייחודי שלי.  לפני  10 שנים פיתחתי את קורס החומרים וכבר כ 900 איש ואישה מהתחום המקצועי למדו אצלי ורכשו ידע חשוב וחיוני שמשמש  אותם יום יום.
 • הידע העצום והמקיף על חומרים שרכשתי במהלך השנים, נארז לשיטת עבודה  מתודית וברורה,  ועובר ממני  אליכם-ן.  
 • אני מבטיחה לכן שבסוף הקורס תהיו מומחים בתחום החומרים ותדעו ליישם את הידע הרב שרכשתם-ן בקלילות, ביטחון ומקצועיות רבה.

למה להשתתף בקורס החומרים?

קורס החומרים הוא השתלמות מקצועית מקיפה.

זוהי דרך מעולה לקבל הרבה ידע מקצועי מרוכז במקום אחד.
ידע, שאין לנו את הזמן במהלך היום יום עמוס המטלות,  לאסוף אותו בכל פרוייקט כל פעם מחדש,
ולהבין לעומק את המשמעות של כל חומר.

זאת הזדמנות מעולה להיות מעודכנים בחומרים החדשים הקיימים,להפתיע את הלקוחות בכל מה שקורה כאן ועכשיו וליצור פער מול המתחרים שלנו,
ולא פחות חשוב – לשמור על ״אש״ היצירתיות בוערת.

ויש עוד סיבות חשובות!

     חוסר ידע עלול להוביל להמון אי בהירות כמו: 

 • תקלות בתקשורת עם בעלי מקצוע 
 • יישומים שאינם מקצועיים
 • בחירה לא מדויקת של חומרים
 • תסכול של הלקוחות
 • ביצוע עיצובים מוכרים, צפויים ושגרתיים
 • בזבוז זמן של התברברות עם חומרים שונים

מה תקבלו בהשתלמות המקצועית המקיפה

 • 50 שעות לימוד אקדמאיות וידע נרחב
 • 4 מפגשים פרונטליים בהם נתארח בחללי תצוגה שווים שנבחרו בפינצטה
 • 4 מפגשים מוקלטים  למען מי שלא רוצה לבזבז זמן יקר בפקקים
 • רשימת ספקי חומרים – מעל 100 ספקים בתחומי חומרים שונים!
   של כל החומרים שעליהם נלמד בקורס ועוד רבים אחרים
 • דוגמאות של חומרים מספקים נבחרים
 • נטוורקינג יקר ערך – שותפות בקהילה יוצרת שתעניק לך ידע נוסף ושיתופי פעולה עסקיים וחבריים
 • קבוצת וואטסאפ פעילה לשיתוף אתגרים מקצועיים בהתנהלות מול לקוחות, ספקים, בעלי מלאכה ועוד
 • חיבור לאין ספור מקורות השראה בתחומי האדריכלות והעיצוב מרחבי העולם
 • מחברת סיכומי שיעור – המשתתפים קוראים לה "התנ"ך של שרון"
 • אוגדן כתיבה מפנק
 • יציאה מהשגרה עם הנאה, שמחה והומור

מה יצא לך מזה?

 • פרספקטיבה רחבה על מגוון חומרים ותיקים וחדשים ועל כל החידושים בתחום

 • למידת טכנולוגיות חדישות שיאפשרו לך ליישם חומרים ולשלב בשטח מבלי להיתקל בבעיות.  

 • הבנה בהתנהגות של חומרים – נלמד ממה החומר עשוי, איך מייצרים אותו, איך מיישמים אותו, כיצד מתחזקים, עלויות, איפה ניתן להשיג, יתרונות וחסרונות, לאיזה פרויקטים ולקוחות הוא מתאים ועוד, כך שההבנה העמוקה יסייעו לך לבחור את החומר הנכון על מנת ליצור חללים שהם לא רק יפים, אלא גם מדויקים, פרקטיים, נכונים למקום ומתאימים לוויז׳ן שלך עבור הלקוח

  הבנה בחיבורים ושילובים בין חומרים – ככל שנעמיק את הידע בסוגי החומרים השונים, נבין איך לשלב ביניהם, ליצור סגנונות עיצוב מעניינים ולדייק את הסגנון העיצובי האישי

 • חממה להתפתחות משום שלא תמיד יש לך את הזמן ללמוד דברים חדשים מה שבולם את ההתפתחות המקצועית והסגנונית שלך

 • העשרה והשראה העשרה וידע מסייעים לפיתוח היצירתיות ועצירה לרגע ביום העבודה העמוס, יעזרו לך להתבונן באופן רענן מחוץ לקופסא ולהיפתח לדברים חדשים.    

בשורה התחתונה – ההשתלמות המקצועית המלאה תהפוך אותך למקצועי/ת יותר ובעל/ת הבנה עמוקה ותסייע ליצירתיות שלך לפרוץ גבולות בשילובים מעניינים, מה שיעניק לך יתרון על פני הקולגות שלך.

למי קורס החומרים מתאים?

 • לעוסקים בתחום עיצוב פנים, אדריכלות, הנדסאי אדריכלות

 • לוותיקים בתחום – מכיוון שזה אחד התחומים שבו החידושים הם מהירים ומגמות חדשות נולדות חדשות לבקרים ולא תמיד יש את הזמן ללמוד ולהתעדכן באופן עצמאי. בהשתלמות דו יומית תוכלי לקבל ידע חשוב ומשמעותי.  

 • לחדשים בתחום – כי אף מכללה ואפילו באקדמיה לא מלמדים את זה וכשיוצאים לשוק החופשי, מגלים שזה מצרך חשוב בתיק היכולות, רק שהוא חסר.

הקורס מיועד לאדריכלים, מעצבי פנים, הנדסאי אדריכלות ומעצבים רב תחומיים, המעוניינים להעמיק את הידע בתחום החומרים, באפשרויות יישום וביצוע בשטח, הכרות וחיבור לספקים, יצרנים, יבואנים, בעלי מלאכה ומקורות השראה וידע אין סופיים.

השיעורים יתקיים בחמישה חללי תצוגה שנבחרו בפינצטה, ועוד שלושה שיעורים יתקיימו בזום.

מה ההשקעה שלך?

הטבת הרשמה מוקדמת – 5300 ש"ח במקום 5800 ש"ח עד 25.12.2022

בונוס לחברות/קולגות הנרשמות ביחד – 5000 ש"ח עד 25.12.2022

בונוס לשותפים/ות מאותו הסטודיו – השני בהנחה של 50%

ניתן לחלק עד 3 תשלומים ללא ריבית I משלושה תשלומים ומעלה תוספת ריבית I העלות כוללת מע"מ והינה הוצאה מוכרת  

ההשתלמות המקצועית המקיפה I 50 שעות אקדמאיות מלאות בידע פרקטי

אבנים | בטון | אריחי בטון | ציפויים | מתכות | חיפויי עץ | לוחות מתועשים

סילבוס קורס חומרים #43#

בשיעור זה נבחן את המושג חומר טבעי ונלמד איך לא לחשוש לעשות שימוש בחומר זה שנדחק בעידן ״האינסטנט״ לטובת מוצרים מתועשים. נבין את מהות האבן כחומר משתנה ונעמיק את הידע בשיטת עיבוד, גימור ויישום שונות המעניקות לאבן הטבעית נראות אחרת בכל פעם מחדש בפרויקטים השונים. כמו כן, נדבר על עלויות ותחזוקה של החומר ותקלות אפשריות בתהליכי יישום ותחזוקה.

שיעור פרונטלי. יתקיים בחלל תצוגה במרכז הארץ, כל הפרטים יימסרו בהמשך | נתון לשינוי

כל חומר שהבטון סופח לתוכו, משפיע עליו, משנה את פני המשטח ומעניק לו מראה אותנטי אחר המשתנה עם הזמן, מבלי להתנצל על כך. בשיעור זה, נדבר על בטון יצוק מוחלק ועל האפשרויות הרבות הקיימות בשיטה זו. עוד נשוחח על אופני היישום והתחזוקה, שיטות ייצור מסורתיות לאריחי בטון ומתיחת גבולות החומר בעידן בו הטכנולוגיה צועדת יד ביד עם פיתוח חומרים חדשים.

שיעור ZOOM

חומרים מסורתיים מול חומרים חדשניים והחיבור החדשני והמופלא ביניהם
בכל יום נולדים חומרים חדשים באמצעות פיתוחים טכנולוגיים המחליפים את החומרים הטבעיים. אולם למרות זאת, נראה כי החומרים המסורתיים חוזרים לקדמת הבמה ומהווים חלק משמעותי מארגז הכלים היומיומיים של מעצבות ואדריכליות. משטחי טראצו, ציפויים וחיפויים, לבנים ובריקים מסוגים שונים, יציקות טראצו מול אריחים ומשטחים, טרה קוטה, ז׳ליש, פסיפס ועוד. 

בשיעור זה נחשף לחומרים מגוונים ומרתקים המיוצרים גם היום ומיושמים בשיטות מסורתיות לצד טכנולוגיות חדשניות תוך מתיחת גבולות של חומרים עכשוויים, שיטות ייצור ואופני יישום חדשניים. לדוגמא: הפורצלן על סוגיו, חומרים מדוקקים ולוחות לחיפוי וריצוף.

שיעור פרונטלי. יתקיים בחלל תצוגה במרכז הארץ, כל הפרטים יימסרו בהמשך | נתון לשינוי

 

בשנים האחרונות הזכוכית הצליחה למתוח את גבולותיה בתהליכי ייצור חדשניים יותר מרוב החומרים שפותחו בשתי המאות האחרונות וזה מצריך מאיתנו לשלוט היטב בכל סוגי הזכוכיות הקיימים על מאפינייהם.  

על מנת שנוכל כבעלי מקצוע, להשתמש נכון בזכוכית בחלל אותו נתכנן –  עבור  פתחים במעטפת המבנה ופרטי עיצוב שונים בזכוכית,  – עלינו להיות בקיאים בסוגי הזכוכיות הקיימות, למה הן מתאימות, מה המאפיינים שלהן ותכונות רלוונטיות נוספות. 

בשיעור זה נכיר מגוון סוגי זכוכיות.
נבין כיצד מתיחת גבולות החומר באופן בטיחותי, אקוסטי ותרמי,  יהפוך ליתרון אסתטי עבור החלל שאנו מעצבות. נבדוק כיצד לייעד את סוגי הזכוכית השונים לשימושים שונים בהתאם לרשימת החלונות של החלל המתוכנן,  ותכנון פרטים נוספים בזכוכית, כמו מדרגות, מעקות, תקרות, רצפות, גופי תאורה משטחים ומחיצות.

כמו כן, נעמיק את הידע בשיטות יצור החומר המופלא הזה כמו ניפוח זכוכית, ויטראז׳, פסיפסי זכוכית ועוד.

שיעור ZOOM

עץ מלא הוא חומר חי ונושם הקיים בארגז החומרים של כל מי שעוסקת בתחום העיצוב. בשיעור זה נעמיק את הידע על העץ באמצעות סימני דרך היסטוריים בייצור העץ ובעיצובו. 

נעמוד על הדומה והשונה בין עץ מלא על סוגיו לבין לוחות עץ מתועשים ונבחין מהו היעוד של כל אחד מהלוחות בפרטי הנגרות. 

נרחיב את הידע בתחום הפרקטים – סוגי פרקט ושיטות יישום, נדבר על חדשנות ועל שיטות ייצור עכשוויות ליצירת פרטים בעולם הנגרות כמו חיתוך CNC וחיתוכי לייזר המשנים את תפיסת העולם בייצור פרטי נגרות. 

שיעור פרונטלי. יתקיים בחלל תצוגה במרכז הארץ, כל הפרטים יימסרו בהמשך | נתון לשינוי

ברזל, פלדה, פלדת אל חלד – נירוסטה, פלדת קורטן, אבץ, נחושת, פליז, כרום, ניקל, אלומיניום, רשתות שונות, חיתוך לייזר, מחברים, פרופיל נתק, פרופיל בלגי ועוד – כל אלה משתייכים לקבוצת חומרים גדולה וחשובה המאפשרת לנו לתכנן ולייצר פרטים דקורטיביים ושימושיים בחלל הפנימי והחיצוני, המעשירים אותו. 
בשיעור, נעמיק את הידע בהבנת חומרים אלה על תכונותיהן הדומות והשונות, אופני השימוש והיישום בפרטי רהיטים, מדרגות, מעקות וחיבורים בין חומרים.

שיעור ZOOM 

 

במפגש מרתק זה, נכיר חומרים שונים וחדשים הנעים על הציר של חומרים מעולם הפלסטיק כחומרי גמר לעיצוב פנים ואדריכלות, לחומרים שהם תחליפים לפלסטיק או לתעשיות חומרים שונות. חומרים שהם מתחשבים יותר, ברי קיימא שנשענים על טכנולוגיות ייצור עכשוויות.
חומרים כמו, פרספקט – זכוכית אקרילית, PVC  לחיפוי וריצוף, לצד לוחות במבוק מתועש ולוחות אבן דקיקים לחיסכון בחומר הטבעי.

שיעור ZOOM

לעיתים אנו נחשפים לפרויקטים באדריכלות, עיצוב פנים או הלבשת הבית שנוכחותם מבוססת ונשענת על שימוש בחומרי ציפוי שונים כמו טיח על סוגיו השונים, אפוקסי, טאדלאקט רזינה ונוספים. על מנת לדעת להפיק מחומרים אלה את המיטב ולהפוך את החלל לבעל נוכחות חזקה יותר באמצעותם, עלינו להכיר את החומרים הללו ואת יישומם בחללים בעלי מאפיינים שונים כמו, חללים רטובים, אזורים חיצוניים, חללים פנימיים, חללים פרטיים לעומת ציבוריים ומסחריים ועוד. בשיעור נקבל כלים שיעזרו לנו לבסס פרויקט שלם על ציפוי צבע וטיח בלבד.

שיעור פרונטלי. יתקיים בחלל תצוגה במרכז הארץ, כל הפרטים יימסרו בהמשך | נתון לשינוי

מה אמרו על קורס החומרים של שרון אלה ?


שאלות נפוצות

להכיר חומרים שונים באמצעות הספקים זה מעולה, אך להם יש אינטרס שתעבדו עם החומרים שלהם ומטבע הדברים הם לא יחשפו אותך לחומרים הנוספים הקיימים בשוק, הם לא יספרו לך באופן אובייקטיבי על מאפייני החומרים שלהם ולא יתנו לך תמונה שאינה תלויה בדבר. ההשתלמות המקיפה לבעלות מקצוע תעניק לך ידע אובייקטיבי וחף מאינטרסים. 

בקורס אני מרכזת ידע המבוסס על 25 שנות ניסיון מקצועי ומומחיות בעולם החומרים. אני מרכזת עבורכם את כל החומרים, כולל חיבור לספקים, יוצרים, בעלי מלאכה ויצרנים. זה כשלעצמו יחסוך לכם זמן רב של הסתובבויות וחיפושים וכן שליטה בחומרים כך שספקים לא יוכלו לספר לכם סיפורי אלף לילה ולילה.  

מניסיוני המקצועי והאישי, דווקא אנשי מקצוע מנוסים נצמדים למוכר, הצפוי והידוע מתוך הרגל רב שנים ולפעמים גם בגלל עומס העבודה שלא מאפשר להם לעצור לרגע.

אמנם יש לך ידע מקצועי רב וסביר להניח שגם התנסית במספר לא מועט חומרים בפרויקטים השונים, אך דווקא אחרי הרבה שנות עבודה שוחקת, חשוב לחדד ולחדש את הידע מזווית מרעננת ועדכנית, ולהיחשף לחומרים חדשים, שיטות ייצור ויישום עדכניות, ספקים שלא הכרת ושיח מקצועי תומך.

אם את/ה טיפוס סקרן, אם חשוב לך להתפתח מקצועית, אם חשוב לך שהעיצובים שלך יהיו מיוחדים ולא כמו של כולם, אם לקבל ייתרון מקצועי על פני המתחרות שלך הוא משהו שחשוב לך ואם יש בך תשוקה לשחק, לגעת ולהרגיש חומרים, סימן שהקורס מתאים לך.

כן. המשתתפים והמשתתפות בקורס יקבלו מחברת עם סיכומי שיעור ובה הסברים על כל החומרים ושיטות היישום בשטח. בנוסף, תצורף גם רשימת ספקים עדכנית ומפורטת, לכל סוגי החומרים.

ארבעה מפגשים יתקיימו בחללי תצוגה מוכרים ופחות מוכרים במרכז הארץ, בקרבה לתחנות רכבת ותחבורה ציבורית המאפשרים אזורי חניה חופשיים.
למשל, באזור רחוב הלח"י בבני ברק , בדיזיין סנטר, באזור התעשייה בהרצליה פיתוח וכד'.
במפגשים נהיה מוקפים בחומרים רלבנטיים לנושא השיעור ובנוסף, אפרוס על שולחן הלמידה דוגמאות רבות מספריית החומרים של הסטודיו שלי, שנאספו במהלך השנים.
4 שיעורים יתקיימו ב ZOOM

קורס החומרים מתארח במהלך העשור האחרון בחללי תצוגה מוכרים וגדולים, לצד כאלה שפחות.
הרעיון שעומד מאחורי החלטתי לקיים את השיעורים הפרונטליים בחללי תצוגה, מתבסס על חוויה מקצועית בחלל המוקף בחומרים הרלבנטים לנושא השיעור.
אין זה סיור של הספק, אלא שיעור מלא בהנחייתי האורך 5 שעות ובו אני מנחה את הסיור שרלבנטי לתכנים הנלמדים.
בנוסף, אגיע בכל שיעור עם מלא דוגמאות נוספות של חומרים מהאוספים של הסטודיו שלי.
אינני מייצגת ספק חומרים מסויים, נהפוך הוא,
אני חושפת בפניכם דוגמאות חומרים רבות של ספקים שונים והכל מאוגד ברשימת ספקים מקצועית שתקבלו עם פתיחת הקורס –  רשימה המונה מעל 100 ספקים בתחומי חומרים שונים.

 

הזום הוא כלי חזק המאפשר לעשות את הקורס מכל מקום, אולם לעיתים צריך לצאת לשטח, לראות, לגעת, להריח ולחוש את החומרים באופן בלתי אמצעי. לכן חלק מהשיעורים הם בזום וחלקם פרונטליים.  

במידה והשיעור בזום, ניתן לקבל הקלטה של השיעור המוגבלת בזמן הצפייה – תוכלו לצפות כבר באותו היום. במידה ומפסידים שיעור פרונטלי, ניתן לקבל הקלטת שיעור זום של קורסים קודמים ו/או להשלים בקורסים הבאים. 

אם עדיין יש לך שאלות, תוכלי ליצור איתי קשר באחת מהדרכים הבאות:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן