פתחים

פתחים במעטפת מבנה מהווים אמצעי מקשר הכרחי וחשוב בין אזורי החלל הפנימי לאזורי החלל החיצוני – דרכם נכנס אור טבעי לחללים הפנימיים של המבנה .
בעבר ניתנה פחות משמעות לקשר בין פנים לחוץ של מבנים, שכן הבית והדירה שימשו את מרבית האנשים עבור מגורים; לינה, הגנה, התכנסויות משפחתיות, תזונה, וכד', והייתה הפרדה ברורה בין העולם החיצוני לבין הבית, הדירה או המשרד. האזורים החיצוניים, כמו הגינה השכונתית או הכיכרות העירוניות, הם שהיוו את מקומות המפגש החברתי או הקהילתי.

בעשור האחרון, ואף לפניו, חל שינוי תרבותי משמעותי. מרבית האנשים מעדיפים היום לקיים מערכת חיים שלמה בתוך ביתם, כזו הכוללת גם את הקשר ההדוק לשטחים החיצוניים, ולכן גודל הפתחים החיצוניים גדל באופן משמעותי. עם השינוי ניתנה משמעות רבה יותר לגינה המקיפה את חלקי הבית השונים, לנוף הנשקף מהחלון ולרצון להכניס את החללים החיצוניים לתוך הבית וליצור חוויית משתמש הוליסטית ושלמה בתןך חלל הבית או הדירה.

בעקבות זאת הצליחה הטכנולוגיה למתוח את גבולות החומרים השונים המיועדים לעולם הפתחים, תוך כדי התייחסות לחומרים, לסגנונות, לגדלים, למשקלים ולפונקציות של איטום ובידוד.

קיימות בשוק המסחרי חברות רבות המייצרות פרופילים לפתחים מחומרים שונים ומגוונים, ביניהם ברזל, אלומיניום ועץ.
גם שמשות הזכוכית מתחו את יכולותיהן הבסיסיות והן נותנות היום מענה בטיחותי ובידודי למפתחים רחבים וגדולים, כולל מעטפות מבנים באזורים שונים.

כוכב אלומיניום

coming soon

coming soon